HCM Poli a bifat prima victorie din cantonament

HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentDupă înfrângerea în faţa celor de la Oroszhaza, elevii lui Otto Hell au reuşit să se impună în al doilea amical din cantonamentul de la Bekecsaba. Bănăţenii i-au învins ieri pe cei de la Bekesi cu scorul de 29-26.

Handbaliştii timişoreni au condus meciul şi în prima repriză. La pauză scorul era de 15-12 în favoarea alb-violeţilor. Diferenţa de trei puncte s-a păstrat în scorul final, 29-26. Meciul cu cei de la Bekesi trebuia să fie primul din cantonamentul din ţara vecină, dar problemele de la reunirea echipei maghiare au făcut ca meciul să fie amânat. HCM Poli va mai disputa un amical astăzi, contra echipei ungare Pick Szeged.

yim HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentgmail HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentbookmark HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentdelicious HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentdigg HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentmyspace HCM Poli a bifat prima victorie din cantonamentshare save 120 16 HCM Poli a bifat prima victorie din cantonament