Victorie cu 4-0 pentru Poli în primul meci de pregătire

Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătireÎn cantonamentul de la Debrecen, alb-violeţii au disputat un singur amical, împotriva formaţiei maghiare Bocs KSC. Bănăţenii s-au impus prin golurile înscrise de Ricketts, Rocha şi Goga.

Dusan Uhrin a introdus în teren jucătorii veniţi în probe la Poli în perioada de iarnă, dar şi jucătorii transferaţi în tur care nu au jucat încă în meciurile oficiale. Este vorba despre portarul estonian Lepmets, Rafael Rocha, Jiri Krejci, Ricketts şi Lavecchia. De asemenea, au jucat si Pătraş, Poparadu, Popovici şi Jitaru, schimbat în minutul 75 cu Dobriceanu. Canadianul Ricketts a deschis scorul încă din minutul 2 după o acţiune personală. A fost rândul lui Dorin Goga să înscrie printr-un şut de la 17 metri în minutul 21. Până la pauză Ricketts a majorat diferenţa la 3-0. În repriza a doua, brazilianul Rocha a marcat în minutul 83 după o acţiune personală.

Echipa de start pentru prima repriză:

Lepmets, Helder, Luchin, Burca, Sepsi, Lavecchia, Alexa, Tames, Goga, Zicu, Ricketts

Echipa de strat din repriza secundă:

Lepmets, Matei, Mera, Krejci, Rocha, Popovici, Poparadu, Jitaru, Patras, Nikolic, Axente.

yim Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătiregmail Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătirebookmark Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătiredelicious Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătiredigg Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătiremyspace Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătireshare save 120 16 Victorie cu 4 0 pentru Poli în primul meci de pregătire