BC Timişoara, învinsă la Mediaş

BC Timişoara, învinsă la Mediaş“Mergem la Mediaş să câştigăm”, spunea Rade Dzambic săptămâna trecută după victoria contra celor de la BCM Târgu-Mureş. Din păcate, “leii din Banat” nu au putut aduce încă o bucurie suporterilor. Liderul a fost o nucă tare, iar partida s-a încheiat cu scorul final de 111-89 pentru cei de la Gaz Metan.

În primul sfert alb-violeţii au fost egalii liderului şi după primele zece minute tabela indica 29-29. Medieşenii au mărit turaţia în sfertul al doilea, încheiat 26-19 şi au reuşit să îşi păstreze avantajul şi al treilea sfert, terminat 35-31. Bănăţenii nu au mai putut reveni în ultimele zece minute, când echipa a căzut şi ultimul scor de sfert a fost 21-10. Din echipa liderului campionatului s-au remarcat Howell, Nicoară şi Mitchell, cu 26, 23 şi 20 de puncte marcate. Din echipa timişoreană, cei mai buni au fost Pesic şi Dzambic, cu 22 şi 16 puncte înscrise. Următorul meci pentru BC Timişoara va fi miercuri, când formaţia antrenată de Dragan Petricevic va întâlni o echipă mult mai accesibilă, Cuadripol Braşov.

yim BC Timişoara, învinsă la Mediaşgmail BC Timişoara, învinsă la Mediaşbookmark BC Timişoara, învinsă la Mediaşdelicious BC Timişoara, învinsă la Mediaşdigg BC Timişoara, învinsă la Mediaşmyspace BC Timişoara, învinsă la Mediaşshare save 120 16 BC Timişoara, învinsă la Mediaş