Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdynia

Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka GdyniaDusan Uhrin a folosit o echipă cu o medie scăzută de vârstă în cel de-al treilea amical din cantonamentul de la Marbella. Alegerea tehnicianului ceh s-a dovedit una inspirată, deoarece Poli s-a impus cu 3-1 în faţa polonezilor. Golurile au fost marcate de Popovici, Pătraş şi Luchin pentru echipa timişoreană.

Tinerii şi-au făcut simţită prezenţa în joc încă de la începutul meciului. Matei a încercat să reia o minge după o ieşire greşită a portarului polonez în minutul 18 . Ulterior, Popovici a înscris primul gol. În minutul 26, Axente a reuşit şi el să bage mingea în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Al doilea gol a venit în minutul 38, când Pătraş a reuşit să înscrie din 6 metri după o incursiune a lui Matei. În repriza secundă polonezii au reuşit să reducă din diferenţă prin Ivanovski, care a marcat în minutul 49. Alb-violeţii însă au continuat jocul ofensiv, prin acţiunile Nikolic, Jitaru şi Popovici. Pe finalul meciului, Luchina reuşit să înscrie şi el, în minutul 77.

Echipa de strat:

Lepmets, Krejci, Cisovsky, Mera, Scutaru, Matei, Poparadu, Jitaru, Patras, Popovici, Axente

Au mai intrat: Nikolic în locul lui Axente, Rocha în locul lui Pătraş, Ricketts în locul lui Popovici, Lavecchia în locul lui Matei şi Luchin în locul lui Jitaru

Dacă după meciul cu Lech Poznan, Dusan Uhrin a fost nemulţumit de jocul elevilor săi, de data aceasta tehnicianul a avut altă părere. “ Sunt mulţumit de meci şi de rezultat, în special în prima parte am evoluat foarte bine din punct de vedere tehnico-tactic. Îl evidenţiez pe Poparadu, a jucat excelent. Mai avem două meciuri de verificare, cu Sparta şi Dnipro, se conturează un lot pe care mă voi baza, însă este devreme să vorbim pe tema asta, mai ales că există în această perioadă o anumită stare de oboseală. Contra Spartei, îl voi utiliza şi pe Magera”, a declarat cehul pentru www.politimisoara.com.

yim Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdyniagmail Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdyniabookmark Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdyniadelicious Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdyniadigg Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdyniamyspace Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdyniashare save 120 16 Poli, victorie cu tinerii contra celor de la Arka Gdynia