Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjanin

Poli, înfrângere în amicalul cu Banat ZrenjaninAlb-violeţii au disputat un amical cu divizionara secundă din Serbia Banat Zdrenjanin. Meciul s-a terminat 1-0 în favoarea gazdelor din ţara vecină, care au reuşit să înscrie pe finalul primei reprize.

Prima acţiune importantă a alb-violeţilor a venit în minutul 14, când Matei a şutat din careul mare, dar balonul a fost respins de portarul sârbilor. În minutul 28, a fost rândul lui Rocha să iasă în evidenţă printr-un şut-centrare. Din păcate, mingea expediată de brazilian a ocolit spaţiul porţii. Au mai urmat două acţiuni ale lui Goga şi încă una a lui Rocha, dar timişorenii nu au reuşit să înscrie. Ocaziile ratate de Poli s-au răzbunat şi Vukic a marcat în minutul 43 cu capul din 6 metri. În repriza a doua, nou-intratul Axente a avut un şut pe poartă, dar mingea a fost prinsă de portarul gazdelor. Cei de la Banat Zrenjanin au avut şansa de a majora diferenţa în minutul 67, în urma unei lovituri libere de la 30 de metri. Alb-violeţii au avut noroc, deoarece mingea a lovit bara. În minutul 74 acelaşi Axente ar fi putut egala după un şut din 17 metri care a trecut pe lângă poartă. Pe rând, Nikolic, Axente şi Zăgrean au încercat să egaleze, dar acţiunile celor trei au fost respinse de portarul sârbilor, iar scorul final a rămas 1-0 pentru Zrenjanin.

Echipa de start:

Taborda, Helder, Burca, Cisovsky, Krejci, Matei, Poparadu, Tames, Rocha, Goga si Magera.

Au mai intrat: Mera, Popovici, Axente, Lepmets, Nikolic şi Zăgrean

yim Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjaningmail Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjaninbookmark Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjanindelicious Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjanindigg Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjaninmyspace Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjaninshare save 120 16 Poli, înfrângere în amicalul cu Banat Zrenjanin