Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danzio

Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega DanzioAşa cum era previzibil după rezultatele înregistrate, fetele de la Bega Danzio nu au reuşit să obţină o victorie în faţa celor de la Municipal Satu Mare, care au câştigat cu 74-50 meciul din seria A1. La Satu Mare nu a făcut deplasarea Ancuţa Stoenescu, coşgetera echipei timişorene, deoarece antrenorul a preferat să o menajeze după o entorsă.

Baschetbalistele de la Satu Mare şi-au arătat valoarea, dominând meciul în toate cele patru sferturi. Cea mai semnificativă diferenţă a fost înregistrată în sfertul al treilea. Scorul pentru fiecare din cele patru runde de joc a fost următorul: 19-15, 13-9, 23-12 şi 19-14. Cele mai bune marcatoare ale ardelencelor au fost Pop şi Orosz, cu 16, respectiv, 12 puncte marcate. De la Bega Danzio cele mai multe puncte au fost înscrise de Budean, 12, urmată de Mesaroş şi Moroşan, cu câte 10 puncte marcate.

yim Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danziogmail Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danziobookmark Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danziodelicious Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danziodigg Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danziomyspace Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danzioshare save 120 16 Înfrângere la scor pentru fetele de la Bega Danzio