Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011

Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011Alb-violeţii nu au reuşit să se impună pe terenul celor de la Baia Mare, deşi achiziţiile noi şi refacerea multor jucători indisponibil le dădea şanse la o victorie. Elevii lui Otto Hell au plecat înfrânţi la scorul de 34-21, o diferenţă uriaşă luând în calcul faptul că cele două echipe erau despărţite în clasament doar de o poziţie.

Băimărenii au dominat jocul încă de la început şi au reuşit să conducă după primele 15 minute cu 9-3, Prima repriză s-a terminat cu scorul ruşinos de 19-7, iar handbaliştii timişorenii nu au putut să mai repare mare lucru în a doua jumătate a meciului. Bănăţenii au pierdut pe propria lor mână, după multe pase greşite, precipitări în atac şi alte greşeli personale care au uşurat misiunea celor de La Minaur. Cei mai buni marcatori ai Politehnicii au fost Marius Ignat şi Stan, cu 6, respectiv 4 reuşite. Din echipa adversă s-a evidenţiat Asoltanei, cu 9 goluri, Popescu, care a punctat de 7 ori şi Marius Vasile cu 6 goluri.

Următorul meci pentru Politehnica Municipal se va disputa în 19 februarie acasă, contra celor de la Bucovina Suceava.

yim Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011gmail Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011bookmark Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011delicious Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011digg Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011myspace Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011share save 120 16 Dezamăgire pentru handbalişti în primul meci din 2011