Bega Danzio a mai bifat o victorie

Bega Danzio a mai bifat o victorieFetele antrenate de Dan Ionescu au învins la Bucureşti cu scorul de 78-65. Aceasta este a patra victorie pentru timişorence în seria A1, şi victoria cu numărul 11 dacă luăm în considerare întreg campionatul.

Fetele au controlat meciul fără probleme, mai ales după ce s-au impus decisiv în cel de-al doilea sfert. Bănăţencele au început meciul la o turaţie mai redusă, astfel că după primele zece minute tabela arată egalitate între cele două echipe, la scorul de 21-21. Apoi, elevele lui Dan Ionescu au luat meciul în propriile mâini şi s-au impus în al doilea sfert cu 20-11. În a doua repriză scorurile nu au mai fost atât de dezechilibrate, dar bucureştencele nu au mai putut recupera diferenţa de 9 puncte. Ultimele mele două sferturi s-au încheiat 23-18 şi 14-15 pentru fetele de la Bega Danzio. Cele mai bune marcatoare au fost Budean, Stoenescu şi Vuksic, cu 18, 17, respectiv 16 puncte marcate. De la Olimpia Bucureşti cea mai bună marcatoare a fost Bigică, cu 18 puncte înscrise.

yim Bega Danzio a mai bifat o victoriegmail Bega Danzio a mai bifat o victoriebookmark Bega Danzio a mai bifat o victoriedelicious Bega Danzio a mai bifat o victoriedigg Bega Danzio a mai bifat o victoriemyspace Bega Danzio a mai bifat o victorieshare save 120 16 Bega Danzio a mai bifat o victorie