Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghe

Bega Danzio a pierdut la Sfântu GheorgheFetele antrenate de Dan Ionescu nu au reuşit să se impună la Sfântu Gheorghe şi pierd astfel poziţia a treia în Seria A1. BC Sepsi s-a impus în faţa echipei din Banat cu 69-48, după ce soarta meciului a fost decisă practic în sfertul al doilea.

Baschetbalistele timişorene au reuşit să ţină piept gazdelor în primele zece minute, încheiate la scorul de 16-16. Apoi, echipa din Þinutul Secuiesc a reuşit să se desprindă la o diferenţă ce nu a mai putut să fie recuperată de jucătoarele alb-violete. Sfertul al doilea s-a terminat 27-10 pentru gazde, care au continuat să domine şi în repriza a doua, la scorurile de 13-10 şi 13-12. Cea mai bună marcatoare de la Sepsi a fost Vass, cu 25 de puncte, urmată de Walker şi Pârâu, cu 13 puncte. Cele mai multe puncte pentru bănăţence au fost marcate de Mesaroş (13) şi Ancuţa Stoenescu (12).

yim Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghegmail Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghebookmark Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghedelicious Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghedigg Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghemyspace Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorgheshare save 120 16 Bega Danzio a pierdut la Sfântu Gheorghe