BC Timişoara a luat bătăie la Piteşti

BC Timişoara a luat bătăie la PiteştiBaschetbaliştii timişoreni au fost înfrânţi la Piteşti într-un meci important pentru ocuparea play-off-ului la finalul sezonului regulat. “Leii” din Banat au fost înfrânţi la scorul de 83-69 în Trivale.

Cei din Piteşti au dominat meciul de cap la coadă, dar soarta s-a decis în sfertul al treilea. Diferenţa din primele două sferturi a fost mică, 25-23, respectiv 18-16, în favoarea gazdelor, astfel că la pauză s-a intrat cu o diferenţă pe care alb-violeţii ar fi putut să o recupereze. În sfertul al treilea piteştenii s-au impus categoric cu 25-13, iar în ultimele zece minute bănăţenii au câştigat cu 17-15, diferenţă insuficientă pentru a câştiga cele două puncte. Cele mai multe puncte pentru piteştenii au fost înscrise de Vujacic (26) şi Gennie (23). De la timişoreni cei mai buni marcatori au fost Habus cu 15 puncte, urmat de Păltinişanu cu 13 puncte.

yim BC Timişoara a luat bătăie la Piteştigmail BC Timişoara a luat bătăie la Piteştibookmark BC Timişoara a luat bătăie la Piteştidelicious BC Timişoara a luat bătăie la Piteştidigg BC Timişoara a luat bătăie la Piteştimyspace BC Timişoara a luat bătăie la Piteştishare save 120 16 BC Timişoara a luat bătăie la Piteşti