Bega Danzio, victorie la Bucureşti

Bega Danzio, victorie la BucureştiBaschetbalistele timişorene au reuşit să câştige de Ziua Femeii meciul contra Rapidului. Fetele antrenate de Dan Ionescu s-au impus în Capitală la diferenţă de scor, 67-46.

Diferenţa s-a făcut în primul şi ultimul sfert, când bănăţencele s-au impus categoric în faţa rapidistelor. După primele zece minute, tabela arăta 20-9 în favoarea oaspeţilor. În următorul sfert, s-au impus gazdele, dar la diferenţă mică, 12-9. La reluarea jocului după pauza mare, al treilea sfert s-a terminat la egalitate, 14-14. Jucătoarele alb-violete s-au impus decisiv în ultimele zece minute, încheiate la scorul de 24-11 în favoarea lor. Cea mai bună marcatoare a fost din nou Ancuţa Stoenescu, care a înscris 24 de puncte, urmată de Vuksic şi Moroşan, cu câte 10 puncte fiecare. De la Rapid s-au evidenţiat Ene şi Diaconu, cu 12, respectiv 11 puncte înscrise.

yim Bega Danzio, victorie la Bucureştigmail Bega Danzio, victorie la Bucureştibookmark Bega Danzio, victorie la Bucureştidelicious Bega Danzio, victorie la Bucureştidigg Bega Danzio, victorie la Bucureştimyspace Bega Danzio, victorie la Bucureştishare save 120 16 Bega Danzio, victorie la Bucureşti