O nouă victorie la un punct diferenţă pentru “lei”

O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leiElevii lui Dragan Petricevic au câştigat cu 67-66 în faţa celor de la Atlassib Sibiu. Este a doua iarnă când alb-violeţii reuşesc să câştige la un punct diferenţă în faţa propriilor suporteri anul acesta.

Partida a început destul de echilibrat. Sibienii au reuşit să fie egalii timişorenilor în primele zece minute, încheiate cu scorul de 19-19. “Leii” din Banat au câştigat însă sfertul al doilea cu 12-9 şi au intrat cu un mic avantaj la pauză. Sfertul al treilea a fost din nou o problemă pentru elevii lui Dragan Petricevic. Oaspeţii şi-au adjudecat acest sfert cu 19-13. Alb-violeţii aveau nevoie de patru puncte pentru a câştiga, şi au reuşit acest lucru la scorul de 23-19 din ultimul sfert. În urma victoriei, bănăţenii se menţin pe locul 10, la egalitate de puncte cu Sibiu, care sunt pe locul 9. Cei mai buni marcatori au fost Milos Pesic şi Dan Păltinişanu, ambii cu 16 puncte marcate, urmaţi de Nenad Markovic, cu 14. De la Atlassib Sibiu, cei mai buni au fost Cortez (22 pct.) şi Popa Calotă (19).

yim O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leigmail O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leibookmark O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leidelicious O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leidigg O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leimyspace O nouă victorie la un punct diferenţă pentru leishare save 120 16 O nouă victorie la un punct diferenţă pentru lei