Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandria

Bega Danzio Timisoara Small1 300x199 Înfrângere pentru Bega Danzio la AlexandriaBaschetbalistele timişorene au fost înfrânte de CBS Teleorman cu 67-58, după ce au reuşit să le bată pe jucătoarele din Alexandria în meciul disputat la Timişoara. În acest moment, fetele sunt încă pe poziţia a patra în Seria A2, la egalitate cu Teleormanul, dar cu un punctaj mai bun. Jucătoarele alb-violete au mari şanse să păstreze locul 4 şi să joace în Final Four, deoarece întâlnesc în ultima etapă pe Olimpia Bucureşti acasă.

Timişorencele au început mai bine meciul şi conduceau după primul sfert cu 23-16. Din păcate, Teleormanul a revenit surprinzător în joc în cel de-al doilea sfert, pe care şi l-au adjudecat cu 23-7. Următoarele două sferturi s-au încheiat la egalitate, 7-7, respectiv 21-21, iar bănăţencele au plecat din sudul ţării doar cu un punct. Cele mai bune marcatoare de la CBS Teleorman au fost Nevena Saponjic, cu 21 de puncte şi Georgiana Rus, cu 17 puncte marcate. De la Bega Danzio s-au evidenţiat Ancuţa Stoenescu (12 pct.), Andra Haas şi Corina Moroşan, ambele cu 11 puncte.

yim Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandriagmail Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandriabookmark Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandriadelicious Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandriadigg Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandriamyspace Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandriashare save 120 16 Înfrângere pentru Bega Danzio la Alexandria