Debut cu victorie pentru Djordje Jovicic

elba 3 (Small)

BC Timişoara a câştigat la Craiova cu 79-72 şi noul antrenor al echipei până la finalul sezonului 2010-2011 debutează cu o victorie. Alb-violeţii ar fi putut câştiga la o diferenţă de scor mult mai mare, după ce înainte ultimului sfert aveau un avans de 14 puncte, la scorul de 60-46. Echipa s-a relaxat în ultimele zece minute, dar în final timişorenii au plecat cu două puncte din Bănie.

Rezultatul este unul de aşteptat pentru echipa de pe Bega, care pornea ca favorită în faţa oltenilor. În primul sfert, cele două formaţii au terminat la egalitate, 19-19. Apoi, jucătorii echipei bănăţene au mărit turaţia. Oaspeţii şi-au adjudecat următoarele sferturi cu 23-16, respectiv 18-11. În ultimele zece minute, oltenii au mai micşorat din diferenţă după 26-19. Cel mai bun jucător de la timişoreni a fost Milos Pesici, care a marcat 23 de puncte, a reuşit 10 recuperări şi a dat patru assisturi. Sârbul a fost urmat în clasamentul marcatorilor de Markovic, cu 15 puncte şi Păltinişanu, cu 12. De la CSS Craiova cei mai buni marcatori au fost Horton (23), Wohlleb (19) şi Simms (19).

yim Debut cu victorie pentru Djordje Jovicicgmail Debut cu victorie pentru Djordje Jovicicbookmark Debut cu victorie pentru Djordje Jovicicdelicious Debut cu victorie pentru Djordje Jovicicdigg Debut cu victorie pentru Djordje Jovicicmyspace Debut cu victorie pentru Djordje Jovicicshare save 120 16 Debut cu victorie pentru Djordje Jovicic