Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Mare

danzio olimpia 3

Baschetbalistele timişorene au pierdut primul meci din semifinalele campionatului naţional. Totuşi, diferenţa de scor nu a fost una atât de mare pe cât se puteau aştepta scepticii, 87-68 în favoarea sătmărencelor. Următorul meci se va disputa marţi la Timişoara, iar dacă bănăţencele nu vor câştiga, atunci nu se va mai juca şi al treilea meci, iar CSM Satu Mare va merge în finală.

Fetele antrenate de Dan Ionescu nu şi-au vândut uşor pielea pe terenul primei clasate la finalul sezonului regulat. Gazdele şi-au adjudecat primele două sferturi, cu 25-18 şi 26-14. Timişorencele nu s-au lăsat după pauză, deşi scorul le era net favorabil. Astfel, bănăţencele şi-au adjudecat al treilea sfert cu 20-16. În ultimele zece minute jucătoarele alb-violete nu prea au avut ce face şi au bătute cu 20-16 de jucătoarele alb-roşii. Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Ancuţa Stoenescu, cu 31 de puncte marcate, urmată de la Laura Budean, cu 9 puncte şi Anna Vuksic, cu 8. Din echipa gazdă cele mai bune marcatoare au fost Mehmedic (21 pct.), Teilane (15 pct.) şi Drake (14 pct.)

yim Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Maregmail Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Marebookmark Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Maredelicious Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Maredigg Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Maremyspace Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Mareshare save 120 16 Înfrângere previzibilă pentru Danzio la Satu Mare