BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghitei

elba oradea

“De ce ţi-e frică nu scapi”. Zicala pare să se potrivească şi “leilor” din Banat după înfrângerea din meciul cu Rovinari. Alb-violeţii vor întâlni echipa care i-a bătut în ambele jocuri din acest sezon şi care, prin înfrângerea umilitoare de acasă, a semnat practic demisia lui Dragan Petricevic. Timişorenii au pierdut la mustaţă meciul cu Rovinari la scorul de 100-93 şi termină sezonul regulat pe locul 11.

Bănăţenii au început încrezători partida din Oltenia şi au câştigat primul sfert cu 23-17. Din păcate pentru BC Timişoara, Energia Rovinari a revenit în următoarele zece minute . Sfertul al doilea a fost câştigat de gazde cu 27-16. În repriza secundă, timişorenii nu au mai reuşit să revină, după cele două sferturi încheiate la scorul identic de 28-27 pentru cei de la Rovinari. Cel mai bun marcator al bănăţenilor a fost Milos Pesici, cu 25 de puncte, urmat de Rade Dzambic, cu 23 de puncte marcate. De la Rovinari, cei mai buni au fost Darby cu 28 de puncte, urmat de Troupe, cu 19 puncte.

yim BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghiteigmail BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghiteibookmark BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghiteidelicious BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghiteidigg BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghiteimyspace BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghiteishare save 120 16 BC Timisoara pierde la Rovinari şi dă din nou peste Perla Harghitei