Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghe

semifinala 2

Bega Danzio a pierdut primul meci pentru locul trei cu 75-61. Alb-violetele au pierdut toate cele patru sferturi contra celor de la BC Sepsi, după un meci în care aproape jumătate din puncte au fost înscrise de Ancuţa Stoenescu, iar celelalte colege de echipă nu s-au evidenţiat în joc. Următorul meci pentru Danzio se va disputa joi, la Timişoara, iar echipa este obligată să câştige pentru a juca şi al treilea meci.

Cele de la Sfântu Gheorghe şi-au dominat adversarele încă din primul sfert, câştigat cu 17-12. Alb-violetele s-au mai apropiat în următoarele zece minute, la 20-18. La reluarea jocului, jucătoarele din Covasna şi-au adjudecat al treilea sfert la 23-18, iar timişorencele nu au mai putut recupera, astfel că şi ultimele zece minute au fost adjudecate de gazde la 15-13. De la Bega Danzio, ca de obicei, Ancuţa Stoenescu a fost cea mai bună jucătoare, cu 30 de puncte marcate, 7 recuperări şi 3 assituri. Singurul capitol la care Ancuţa a fost depăşită de o coechipieră a fost cel al recuperărilor, Ana Vuksic reuşind să prindă 11 mingi. Stoenescu este urmată în clasamentul marcatoarele bănăţene de Corina Moroşan, cu 12 puncte. De la Sfântu Gheorghe cele mai bune marcatoare au fost Vescan (18 pct.), Vass şi Walker, cu 12 puncte ambele.

yim Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghegmail Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghebookmark Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghedelicious Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghedigg Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghemyspace Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorgheshare save 120 16 Danzio pierde meciul de la Sfântu Gheorghe