Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghitei

elba harghita 2

De data aceasta, “leii” din Banat nu s-au mai împiedicat de echipa din Miercurea Ciuc. Timişorenii au câştigat cu 88-58 în primul meci contând pentru play-aut. Astfel, bănăţenii şi-au luat un avans psihologic considerabil, atât prin rezultat, cât şi prin diferenţa de scor. Cele două echipe se vor întâlni şi mâine tot aici, urmând ca săptămâna viitoare să se joace două meciuri în Harghita.

Bănăţenii au dominat categoric meciul. Echipa câştigat autoritar primul sfert, cu 22-13 şi au continuat în aceeaşi nota şi în următoarele două sferturi, încheiate cu scorul de 21-14, respectiv 29-15. Doar în ultimele zece minute alb-violeţii au scăzut din turaţie, iar ciucanii au terminat la egalitate, la 16-16. Cei mai buni marcatori de la Timişoara au fost Markovic (22), Pesic (20), Dzambic (14) şi Păltinişanu ( 12). De la Perla Harghitei, cel mai bun a fost Hannah, cu 16 puncte marcate.

yim Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghiteigmail Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghiteibookmark Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghiteidelicious Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghiteidigg Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghiteimyspace Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghiteishare save 120 16 Victorie pentru BC Timişoara contra Perla Harghitei