Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTO

IMG_6708 (Small) Error: Path does not exist

Alb-violeţii au reuşit să rămână neînvinşi. Deşi au fost conduşi de Pandurii până aproape de final, timişorenii au fost salvaţi de un gol al lui Zicu şi au urcat pe prima poziţie a clasamentului după ce Steaua a bătut Oţelul. Totuşi, jocul echipei nu a fost nici pe departe mulţumitor, iar Dusan Uhrin acuză faptul că nu s-a putut baza pe aceiaşi jucători în ultimele meciuri.

Stromajer a avut prima ocazie mai importantă a meciului în minutul 9, când a şutat pe poartă, dar Pantilimon a reţinut fătă probleme. Replica timişorenilor a venit după un minut. Scutaru a centrat mingea, Zăgrean a reluat cu capul, dar mingea trece peste poartă. În minutul 27, alb-violeţii au deschis scorul prin Magera, care a trimis mingea cu capul din 6 metri. Zicu a avut şansa să majoreze diferenţa, dar mijlocaşul a trimis mingea peste poartă. În minutul 37, Vranjes a primit o centrare de la Pleaşcă şi reuşit să egaleze pentru Pandurii. Înainte de fluierul de la pauză, Lemnaru a scăpat singur şi a majorat diferenţa la 2-1 pentru oaspeţi. În repriza a doua, Zicu a şutat de a distanţă, dar a trimis balonul pe lângă poartă. Apoi, Goga a şutat periculos, dar a trimis mingea în corner. Abia în minutul 90 Zicu a reulit să restabilească egalitatea, după un şut din 12 metri.

Echipele de start:

Poli: Pantilimon, Luchin, Scutaru, Zăgrean, Magera, Helder, Goga, Ghionea, Burcă, Zicu, Bourceanu. Au mai intrat: Ignatijevic, Rocha şi Ricketts.

Pandurii: Mingote, Pleaşcă, Viera, Pintilii, Grecu, Vranjes, Nistor, Băcilă, Lemnaru, Stromajer, Cardoso. Au mai intrat: Rada, Popete şi Avramescu

Am luat goluri foarte uşor, a trebuit să alergăm tot meciul după egalare. Am făcut două greşeli tactice de neacceptat. Patronul clubului are întotdeauna dreptate, trebuie să ne asumăm toţi cei de aici răspunderea pentru ce s-a întâmplat: şi antrenorii, şi jucătorii.
Nu pot fi mulţumit cu un punct şi nici nu le reproşez nimic acum jucătorilor, pentru că după meciuri nu vorbesc nici măcar în vestiar cu ei
“, a declarat Dusan Uhrin după meci.

Cred că am fi meritat victoria. Felicit echipa pentru parcursul din ultimele etape. E un punct care ne ajută în lupta pentru salvarea de la retrogradare. Un punct pe care l-am meritat din plin, dar, după aspectul jocului, cred că am fi meritat mai mult. Am demonstrat că ne putem lupta de la egal la egal cu orice echipă din campionat “, a declarat Petre Grigoraş.

Bookmark

yim Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTOgmail Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTObookmark Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTOdelicious Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTOdigg Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTOmyspace Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTOshare save 120 16 Poli reuşeşte doar un egal cu Pandurii, dar trece pe primul loc. GALERIE FOTO