Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcolii

curtea scolii

Astăzi selecţionata elevilor de la Colegiul Tehnic “Emanuil Ungureanu” a disputat un meci de fotbal contra echipei formate din statul tehnic al lui Poli şi ziarişti de la un cotidian sportiv naţional. Meciul a avut loc în cadrul campaniei “Fotbalul s-a născut în curtea şcolii” şi a avut drept scop promovarea sportului printre elevii de liceu. Meciul s-a încheiat la egalitate, 13-13, deşi liceeni au condus la scor în prima repriză.

Deşi este vacanţă, în curtea liceului au fost destul de mulţi elevi, veniţi să îşi încurajeze colegii, dar şi să facă poze cu jucătorii alb-violeţi. De la Poli au fost prezenţi Dan Alexa, Ianis Zicu, Costel Pantilimon şi Tosaint Ricketts. Cei mai buni fotbalişti de la “Emanuil Ungureanu” au înfruntat echipa formată din jurnaliştii Adrian Bucur, Radu Bichiş, Gabriel Bercean şi Vasi Leonard, dar şi Dusan Uhrin, team-managerul Daniel Stanciu, Valentin Velcea, Iosif Rotariu si Dragoş Picu, antrenorul cu portarii de la Poli. În prima repriză, selecţionatei presei şi oficialilor nu prea le-a ieşit jocul, iar elevii i-au dominat. După pauză, situaţia s-a echilibrat şi meciul s-a terminat 13-13. “La o anumită vârstă, totul devine mai greu, nu numai fotbalul. Important e că ne-am mişcat, că a fost o acţiune benefică pentru toată lumea. E important că elevii să facă sport, să fie alături de foşti mari jucători“, a declarat Rotariu după meciul demonstrativ.

yim Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcoliigmail Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcoliibookmark Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcoliidelicious Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcoliidigg Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcoliimyspace Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcoliishare save 120 16 Jurnaliştii şi oficialii de la Poli au coborât în curtea şcolii