Victorie la limită pentru handbalişti

vuckovic 2

Meciurile pierdute la diferenţă de un punct s-au răzbunat de data aceasta pentru HCM Poli. Alb-violeţii s-au impus cu scorul final de 27-26 la Oradea, după ce în prima repriză gazdele conduceau cu 15-12. Victoria îi mai linişteşte pe timişoreni, care urcă pe locul 11 după ce Steaua şi Baia Mare au fost înfrânte.

Orădenii nu s-au predat fără luptă în faţa echipei antrenate de Nedelko Vuckovic. Deşi bănăţenii au condus la începutul meciului, gazdele au revenit până la pauză şi au reuşit să intre în repriza a doua la scorul de 15-12 pentru ei. În minutul 40, bihorenii aveau chiar avantajul de 5 goluri, însă de data aceasta, moralul nu i-a mai trădat pe timişoreni. Mai mult, alb-violeţii au reuşit să revină chiar în inferioritate numerică, cu doar patru jucători de teren. Finalul meciului a fost dramatic. Oaspeţii aveau un avantaj de 2 goluri, dar mingea a nimerit bara. Orădenii au fost la un pas de a egala, însă ªimicu a interceptat mingea, salvându-şi practic echipa. Jucătorii care au evoluat bine au fost Stan şi Fenici, Marius Ignat, care a “scos” mai multe aruncări de la 7 metri pentru Poli şi Cristian Tcaciuc, care a apărat foarte bine în ultimul sfert de oră. Principalii marcatori au fost Negy (6), Spahic (6), ªimicu (4), Fenici (3) şi Stan (3). De la CSM Oradea, cei mai buni marcatori au fost Mazilu şi Daninfield, cu 6 goluri fiecare.

yim Victorie la limită pentru handbaliştigmail Victorie la limită pentru handbaliştibookmark Victorie la limită pentru handbaliştidelicious Victorie la limită pentru handbaliştidigg Victorie la limită pentru handbaliştimyspace Victorie la limită pentru handbaliştishare save 120 16 Victorie la limită pentru handbalişti