Victorie liniştitoare pentru HCM Poli

HCM CSM B 1

Handbaliştii timişoreni au reuşit să recupereze punctele pierdute pe terenul propriu în etapa precedentă şi au administrat a doua înfrângere braşovenilor în acest sezon, la scorul de 28-27. După seria neagră de meciuri pierdute la diferenţa de un singur punct, acest lucru s-a întors în favoarea băieţilor antrenaţi de Nedelko Vuckovic. Cu aceste două puncte Timişoara este aproape salvată de retrogradare, mai ales că Baia Mare nu dă semne de revenire.

Bănăţenii au preluat conducerea partidei după primele minute, reuşind să se distanţeze şi la patru puncte de braşoveni. Adversarii au reuşit să se mai apropie până la jumătatea primei reprize, când tabela artă 6-8 pentru oaspeţi. Dinamoviştii i-au egalat pe alb-violeţi în minutul 22, la scorul de 10-10, dar echipa lui Vuckovic a revenit la conducere şi a intrat la pauză cu avantajul de 14-13. Bănăţenii au avut un început de repriză secundă foarte bun şi conduceau după primele minute cu 20-15. Au urmat apoi câteva minute bune pentru gazde, care nu le-au mai dat ocazia timişorenilor să înscrie. La jumătatea reprizei a doua. Braşovul revenise la 21-20, însă alb-violeţii au revenit şi nu au mai scăpat victoria printre degete. Cele mai multe goluri pentru Poli au fost opera lui Fenici (7), ªimicu (5) şi Marius Ignat (5).

yim Victorie liniştitoare pentru HCM Poligmail Victorie liniştitoare pentru HCM Polibookmark Victorie liniştitoare pentru HCM Polidelicious Victorie liniştitoare pentru HCM Polidigg Victorie liniştitoare pentru HCM Polimyspace Victorie liniştitoare pentru HCM Polishare save 120 16 Victorie liniştitoare pentru HCM Poli