Poli a reuşit doar un egal cu Urziceni

ptm Poli a reuşit doar un egal cu UrziceniAlb-violeţii nu au reuşit să profite de egalul făcut de Oţelul pentru a se apropia de poziţia fruntaşă a clasamentului. Deşi timişorenii au condus mare parte din meci, cei de la Urziceni au reuşit să egaleze şi Poli rămâne cu un singur punct după această etapă.

Elevii lui Cosmin Contra au început în forţă meciul. În minutul 5 Cisovski a şutat peste bara transversală. A urmat apoi şutul lui Magera, însă Cernea a prins mingea. Prima ocazie a gazdelor a venit în minutul 23, când Rusescu a executat o lovitură liberă şi a trimis mingea mult peste poartă. Timişorenii au răspuns prin reluarea lui Tameş, insă mingea nu a intrat nici de data aceasta în poartă. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparţinut lui Axente, care a şutat foarte bine, dar mingea a mers peste poartă.

La pauză, Cosmin Contra s-a dovedit din nou inspirat în ceea ce priveşte schimbările. Alexandru Popovici, intrat în locul lui Laszlo Sepsi l-a driblat pe Cernea şi a marcat primul gol în minutul 55. A urmat apoi şutul lui Filip, care a trecut însă pe lângă poarta apărată de Costel Pantilimon. Timişorenii au încercat să majoreze diferenţa de scor. Magera a reluat mingea cu capul, dar din păcate balonul a ocolit milimetric poarta. De data aceasta, sorţii s-au schimbat pentru Poli, care nu a mai revenit după ce a fost condusă, ci a primit gol după ce a înscris prima. Todoran a înscris în minutul 80 cu un şut din zece metri si tabela arăta 1-1. Până la final, bănăţenii au mai încercat să obţină cele trei puncte, fără succes însă. Astfel, Timişoara rămâne la 4 puncte în spatele Oţelului.

Echipele de start:

Poli: Pantilimon, Helder, Burcă, Luchin, Sepsi, Tameş, Poparadu, Cisovsky, Pătraş, Magera, Axente. Rezerve: Taborda, Mera, Chiacu, Contra, Popovici, Zaluschi, Nikolic

Unirea Urziceni: Cernea, Blay, Mehmedovic, Maftei, Muşat, Goge, Todoran, Muzac, Filip, Semedo, Rusescu. Rezerve: Bălgrădean, Lupu, Văduva, Toşca, Nicu, Matei, Bătfoi

yim Poli a reuşit doar un egal cu Urzicenigmail Poli a reuşit doar un egal cu Urzicenibookmark Poli a reuşit doar un egal cu Urzicenidelicious Poli a reuşit doar un egal cu Urzicenidigg Poli a reuşit doar un egal cu Urzicenimyspace Poli a reuşit doar un egal cu Urzicenishare save 120 16 Poli a reuşit doar un egal cu Urziceni