Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Foto

IMG_4300

Ieri in etapa a 2-a a Ligii 1 de fotbal feminin CFR Timişoara a pierdut primul meci jucat în acest sezon pe teren propriu în faţa campioanei Olimpia Cluj, scor 0-3 (0-0). Pe durata primei jumatati a partidei gazdele au fost egale cu vizitatoarele din Ardeal.

Leopardele au pierdut meciul cu campioana Olimpia Cluj, după un joc în care rareori au depasit centrul terenului. Campioana României şi-a arătat valoarea si experienta şi în acest joc, reuşind să puncteze de trei ori.

Partida a fost dominata de ardelence, care au avut şi două bare, una pentru fiecare repriză. Dacă în prima parte, scorul a fost alb, în partea secundă, presiunea clujeana şi-a îndeplinit obiectivul, cele trei puncte. Oaspetele de azi au deschis scorul în minutul 9 al părţii secunde, după ce portarul de ocazie al cfr-istelor, Claudia Buză, a scăpat mingea printre mâini în propria poartă la o centrare de pe dreapta. După marcarea primului gol, clujencele s-au motivat mai puternic, reuşind câteva combinaţii frumoase, cum nu vedem nici la fotbalul practicat de băieţi. Pe fondul superioritatii teritoriale, au venit şi golurile doi şi trei, ambele, execuţii personale. În minutul 64, s-a făcut 2-0 după eurogolul Loredanei Cosma iar în minutul 74, Cosmina Dusa a închis tabela.

Formatiile de joc:

CFR: Buza Claudia, Durla Mihaela, Vieru Claudia, Munteanu Sorina, Novotni Ramona, Molnar Mihaela, Abrudan Florina, Voica Ionela, Buza Diana, Sarbovan Larisa, Lucescu Francina. Au mai intrat in repriza a 2-a: Bistrian Claudia, Heisu Denisa si  Garjoaba Cristina.

Olimpia: Gaiţă Ana Maria, Corduneanu Andreea, Ficzay Maria, Bortan Ioana, Giurgiu Adina, Cosma Loredana, Vatafu Stefania, Sarghe Raluca, Batea Mara, Gurz Daniela, Dusa Cosmina. Dupa pauza a mai evoluat Voicu Andreea.

Eugen Baletean

yim Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Fotogmail Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Fotobookmark Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Fotodelicious Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Fotodigg Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Fotomyspace Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Fotoshare save 120 16 Înfrângere acceptabilă pentru leoparde.Galerie Foto