Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!

526758_376892335675536_100000643194829_1217103_424732188_n

Fetele lui Ljubomir Kolarevic sau impus fara prea mari probleme in deplasarea de la Brasov scor 85-57si au pus mana pe  locul 8 ultimul care duce in playoff. Meciul a fost unul controlat de la cap-coada de timisorence care sau impus in primul set 16-11 dupa ce au revenit de la 5-2 si 11-8 si din acel moment nu au mai cedat advantajul acumulat. Al doilea sfert  a fost unul al aparari care a facut diferenta, alb-violetele luand un advantaj de 10 puncte dupa prima repriza 38-28. Partea a doua  a inceput tot cu timisorencele in atac care au continuat apararea buna din sfertul al doilea si au marit consistent diferenta pe tabela 28-49 scorul permitandu-i  antrenorului sa bage in teren si a doua garnitura, iar dupa doar trei sferturi fetele de pe bega au reusit sa mareasca diferenta la 30 de puncte 36-66.

In ultimul sfert antrenorul a dat sansa tuturor jucatoarelor sa evolueze dar asta nu a facut ca diferenta de pe tabela sa se modifice prea mult, timisorencele impunadu-se fara probleme 85-57 . Cea mai buna marcatoare pentru alb-violete au fost Biljana Pesovic cu 30 de puncte,  Tiffany Brown-13 puncte, Jovana Vukoje 11 puncte.
,,A fost o victorie usoara care a fost castigata de  aparare care a functionat la parametri maxim si nu le-am dat nici o sansa adversarelor. Sunt multumit in total de prestatia tuturor jucatoarelor dar in special sunt multumit ca astazi ne-a iesit aproape tot,, a declarat-Ljubomir Kolarevic.
Cu acasta victorie BCM Danzio is adjudecat locul 8 in proportie de 100% si asteapta relaxata ultima partida de pe teren propiu duminica 25.03.2012 in fata celor de la Politehnica Iasi. Partida va avea loc cu incepre de la ora 12:00 la Sala C-tin Jude.

SORIN NEAMTU

yim Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!gmail Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!bookmark Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!delicious Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!digg Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!myspace Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!share save 120 16 Victorie fara emoti pentru BCM Danzio Timisoara in deplasarea de sub Tampa! FOTO!