Singuri Impotriva Tuturor

copertabaschet

BC Timisoara a debutat cu un esec in Finala campionatului de Baschet, in sala C.Jude, Timisoara a pierdut in fata Prahovenilor de la Asesoft Ploiesti cu scorul de 89-104. Baschetbalistii banateni au afisat un mesaj pentru suporterii prezenti la toate meciurile de acasa, au scris pe un banner: “IMPREUNA AM AJUNS IN FINALA”. Atmosfera de Finala de campionat, lumea buna a sportului banatean, persoane Politice, sau adunat in sala C.Jude din Timisoara, (RCM Timisoara, Timba Timisoara, DANZIO Timisoara, Politehnica Timisoara).

Sfertul unu a inceput echilibrat si s-a terminat cu cu 6 puncte avans pentru Prahoveni.
In sfertul 2, s-a mers cap la cap diferenta fiind de un punct 24- 23 tot pentru echipa Prahoveana.

Sfertul 3 a fost unul cu o incarcatura mare pentru banateni care trebuia sa recupereze cele 7 puncte pe care ploiestenii le aveau avans dupa primele 2 sferturi, insa nu au putut recupera ci diferenta s-a marit la 11 puncte.

Sfertul 4 a fost sfertul arbitrilor care au dat un fault antisportiv si apoi o greseala tehnica la Jovanovic si Cuic.

Remarcati:
-Jovanovic a fost cel mai bun marcator al gazdelor cu 24 de puncte.
-Vlahovica fost cel mai bun marcator de la oaspeti cu 24 de puncte (11 din ele fiind cadou de la arbitri, aruncari libere)