Alb-violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş-Severin

SZI_8196-150x150
Victorie mare pentru CSU Politehnica Timisoara impotriva celor de la CS Caras Severin obtinand un rezultat final 21-18 in disputa de sambata in etapa secunda din liga nationala la handbal masculin.
Meciul a avut loc in sala Constantin Jude din Timisoara unde cei de la Caras au dat drumul la scor marcand doua goluri in primele 3 minute.Timisoreni nu s-au lasat mai prejos si au inceput asaltul catre poarta adversa preluand conducera  prin Mrakic Dragan,marcatorul primului gol,Mihai Timofte,marcand urmatoarele doua goluri,unu de la sapte metri si unu prin atac frontal,iar in minutul 10 echipa gazda a mai inscris prin Ignat Sabin si in minutul 13 prin Andrei Grasu ajungad la scoru de 5-2.Din acest moment Cars nu a mai reusit sa preieie conducerea,repriza terminanduse cu scorul de 11-7 pentru Timisoara.

In repriza a doua echipa adversa a dat tot ce au avut pentru a-i ajunge pe cei de la Poli marcand doar 11 goluri in repriza secunda,iar cei de la Politehnica nu au dezamagit pe suporteni reusind sa marcheze in ultima repriza 10 goluri si sa castige meciu cu scoru de 21-18.

Valentin Handro

yim Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin gmail Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin bookmark Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin delicious Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin digg Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin myspace Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin share save 120 16 Alb violetii de pe semicerc in zodia victoriei, CSU Poli Timişoara a învins CS Caraş Severin