Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoara

Înfrângere la Oradea pentru BC TimişoaraElevii lui Dragan Petricevic nu au reuşit să se impună în meciul din deplasare, pe care orădenii l-au câştigat cu 71-65. Milos Pesic a făcut o partidă bună, dar nu a reuşit să tragă echipa după el.

“Leii din Banat” au mers cu dorinţa de a învinge în oraşul de pe Crişul Repede, dar cei de la Municipal Oradea au fost mai puternici. În primul sfert s-a înscris mai greu. Gazdele conduceau după primele zece minute cu un punct avans, la scorul de 20-19. Echilibrul s-a menţinut şi al doilea sfert, care s-a terminat 21-19 pentru bihoreni.

După pauza mare au urmat zece minute mai sărace în reuşite, sfertul al treilea terminându-se 11-11. Ultimul sfert a fost decisiv. Orădenii intrau în joc cu doar trei puncte avans. Din păcate, timişorenii nu au reuşit să recupereze diferenţa. în unele momente bihorenii au avut chiar 10 puncte avans. Meciul s-a terminat cu 71-65 şi alb-violeţii mai speră la o victorie anul acesta din partida de acasă contra celor de la Energia Rovinari

Din echipa orădeană cei mai buni au fost Mandic şi Maric, cu 22, respectiv 16 puncte marcate. Dintre elevii lui Dragan Petricevic s-au remarcat, din nou, Milos Pesic, cu 22 de puncte şi Nicholas Convington, cu 13 puncte.

yim Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoaragmail Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoarabookmark Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoaradelicious Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoaradigg Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoaramyspace Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoarashare save 120 16 Înfrângere la Oradea pentru BC Timişoara